OP. DR. BAHADIR BAYKAL

İstanbul da En İyi Burun Estetiği Yapan Doktor

İstanbul da En İyi Burun Estetiği Yapan Doktor gibi bir arama ile web sitemize ulaştınız bunun ile ilgili görüş ve düşüncelerimizi  aşağıdaki makale de sizler ile paylaşmak istedik. İstanbul da en iyi Burun Estetiği yapan Doktor ya da doktorlar ilgili makalemizi aşağı da bulabilirsiniz.

Hastaların sıklıkla sordukları bir sorudur burun estetiği ile sevdikleri, beğendikleri bir yıldızın burnuna sahip olup olamayacakları. Bir şarkıcının , aktör ya da aktristin burnunu çok beğenmek, hayranlık duymak normaldir ve bu durum beğeni olarak kalmalıdır. Ünlü birinin ya da bir başkasının burnunun aynısını talep etmek doğru bir yaklaşım değildir. Kim Kardashian ve Scarlett Johansson çok güzel kadınlar olabilir ama aynı burunların sizin yüzünüzde de aynı şekilde durması mümkün değildir.Herkesin burnu kendi yüzüne özeldir ve bu nedenledir ki burun estetiği kişinin kendi ihtiyaçları doğrultusunda kişiye özel olarak tasarımlanmalıdır.

Başka bir burnu kopyalamak doğru olmamakla birlikte, ünlülerin yüzlerini incelemek ve onların güzelliklerini konuşmakta, doktorlar açısında oldukça keyiflidir.

Peki hangi ünlülerin burunları çok revaçta?

Türkiye’de de sıklıkla adı geçen ünlüler Beren Saat, Gökçe Bahadır, Neslihan Atagül, Elçin Sangu.. bu liste uzayıp gidiyor.

Listede kadınların isimleri çoğunlukta, erkeklerde ise kadınlara oranla, erkek yıldızların burunlarından fazla bahsetmemelerine rağmen yinede öne çıkan bir kaç isim var; Kıvanç Tatlıtuğ, Burak Özçivit bunların başında geliyor.

Burnun yüzün tam merkezinde olması, onu en dikkat çeken yüz özelliği yapmıştır. Bir kişi ile yüz yüze konuşurken ilk önce burnu dikkatinizi çeker. Bu nedenledir ki herkesin yüzüyle uyumlu, mükemmel bir burna sahip olma arzusu çok doğaldır.
Bize gelen kişilerin birbirinden oldukça farklı estetik hedefleri mevcuttur. Mesela erkekler genellikle burun kemerinin küçültülmesi için burun estetiğinde çözüm ararken, kadınların hem kemer hem de burun uçlarında inceltme talebi var. Kadın erkek pek çok kişi burun ebatlarında küçültme, burun kemeri, burun ucu eğrilikleri, asimetrisi gibi çok çeşitli sorunlara çözüm ararlar.

Bu düzeltmelerin nasıl olacağına ilişkin araştırma yapanlar beğendikleri ünlülerin burunlarından feyz alır. Buraya kadar herşey normal, doğru olmayan ise aynı burnun kopyalanmak istenmesidir.

Evet en fazla kopyalanmak istenen yabancı yıldızlara göz atarsak;

Kate Middleton

Birleşik Krallık Prensesi Kate Middleton’ın burnu düz yapısı ve burun üçünün çok iyi şekillenmiş olmasiyle neredeyse mükemmel yakın.

Angelina Jolie

Hollywood’un en güzeli aktristi Angelina Jolie’nin mükemmel simetride ki burnu tüm yüz özellikleri ve ünlü dudaklarıyla harika bir uyum içerisinde.

Jessica Alba

Jessica Alba’nın sevimli düğme burnu pek çok kadını imrendiriyor. Çok geniş de değil çok dar da, tüm yüz özellikleri ile dengeli.

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson’ın burun kemiği ve diğer burun bölümlerinin muhteşem yapılanmış olması çok güzel bir burnu beraberinde getirmiştir. Çok incelikli bir rinoplasti ameliyatı ile daha feminen bir görüntüye sahip olmuştur.

Charlize Theron

Charlize Theron’a hayran olmak için elbette çok fazla sebep var iyi bir oyuncu ve güzel bir kadın olması da bunların başında geliyor. Burun ucundaki doğru hacimle tam olarak mükemmele yakın bir burna sahip. Burun ucu düzeltme ameliyatları oldukça zordur ve burun estetiği cerrahinin deneyimli ve yetenekli olması gerekir.

Kim Kardashian

Kim Kardashian’ın bu kadar göz önünde olup milyonlar tarafından takip ediliyor olması, doğal olarak O’nu popüler burun listesinin en başına koyuyor. Burun ucu oldukça inceltilmiş ve burun ucu ile dudak arasındaki doğru acı ile Kim Kardashian’ın burnu daha epey konuşulacak gibi.

Ünlü bir yıldızın burnunun aynısını talep edenlere nasıl yaklaşıyoruz?

Ünlü birinin burnunu kopyalamak isteyenlere, doğru beklentilerle gelenlerden daha fazla zaman ayırıp, daha dikkatli inceliyoruz. Sonuçta bu hastaların beklentilerinin gerçekçi olmaması yaşayacakları hayal kırıklıklarınıda beraberinde getirebilmektedir.

Burun estetiği ile amaçlanan, yüzde denge ve uyumun iyileştirilmesi olmalıdır ve bunu başkalarının burnunu kopyalarak gerçekleştirme şansınız yoktur. Herkesin burnu eşsiz ve kendine özeldir, burun estetiği ile burnunuzun daha iyi görünmesi sağlanır ve bu da ancak sizin ihtiyaçlarınıza yönelik özel bir tasarım yapılarak mümkün olacaktır.

16 Mayıs 2016 tarihinde güncellendi

Burun Estetiği Doktoru Op. Dr. Bahadır Baykal