OP. DR. BAHADIR BAYKAL

Ünlülerin Burun Estetiği Doktoru

ünlülerin burun estetiği doktoru Op Dr. Bahadir BaykalDünyanın her ülkesinde popüler bir operasyon. Bu kadar popüler olmasının bir nedeni de ünlü insanların yüz güzelliklerini ilgilendiren bu operasyona olan talepleri. Gerçekten de güzel yapılmış burun estetiği kişinin ifadesini olumlu etkiliyor. Eskiden sadece Hollywood yıldızlarının talep ettiği bu operasyonun yüzde yarattığı olumlu değişim Avrupayı’da 1980 lerden sonra etkisi altına aldı. Ülkemizde de bugüne kadar pek çok sinema ve sahne dunyasının yıldızı burun estetiği oldu. Kimi nefes alma zorluğunu gidermek, kimi de daha güzel bir burna sahip olmak amacıyla bıçak altına yattı.

Bence insan ünlü de olsa sade vatandaşta olsa burun estetiği ameliyatı olmak için doktor tercihini bilinçli yapmalı. unlulerin estetik doktoru Dr. Bahadir Baykal Dizi filmlerin ve gençlik programlarının sayısının hızla arttığı, sosyal medya da herkesin selfi çekerek ilgi odağı olmaya çalıştığı bir dönemde insanların burun estetiği olmak için soluğu burun estetiği doktorunda alması gayet doğal. Her sosyal çevreden hastalarım var. İşadamı, öğrenci, dizi oyuncusu, doktor vb…

Bugüne kadar binlerce burun ameliyatı yaptım, sonuç mu? Bence güzel veya çirkin burun yok, dikkat çeken veya çekmeyen burun var. Aslında göz, kaş, dudak estetik olarak güzel organlar. Burun ya da kulak güzel organ olamaz. Mesela gözün kıvrımı var. Dudaklar martı kanadı gibi yada dolgun. Netice itibarı ile bir estetik kavram var. Peki burnun neresi estetik? Bence burun, ameliyattan sonra müthiş güzel şekliyle dikkat çekiyorsa, yüzde odak nokta haline gelmişse aslında yüze uymayan burun olmuştur ve kişiyi güzelleştirmemiştir.

ünlülerin burun estetiği doktoru Op Dr Bahadir BaykalHer zaman dediğim gibi burun yüzü tamamlamalı ama gereksiz dikkat çekmemeli. Her insanın bilinçaltında öyle ya da böyle beğenilmek duygusu vardır. Özellikle sosyal hayatta güvensizlik yaşayan, ayna karşısında kendini mutlu hissetmeyen biri için beğenilmek çok daha önemlidir. Bu yüzden bazen kendimizi ünlü sanatçılara, göz önünde bulunan hayranı olduğumuz ünlülere benzetmeye çalışırız. Pek çok hastam elinde fotoğrafla ofisime geliyor. Yüzünü yakın bulduğu ünlülere benzetmek için burnunu yaptırmak istiyor. Ben her defasında bu talebin yanlış olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Bana göre burun estetiği kişiye özel planlanmalı, amacımız sizi bir ünlüye benzetmek değil yüz güzelliğinizi, ifadenizi bakışlarınızı ortaya çıkarmaktır. unlulerin estetik doktoru Op Dr Bahadir Baykal burun estetigi

Ünlülerin Burun Estetiği Doktoru ya da Ünlülerin estetik cerrahı gibi ifadeleri sıkça duyuyor olmalısınız çevrenizde. Aslında ” bir ünlü tercih ediyorsa o doktor iyidir ” düşüncesi yanlış bir düşüncedir. Bence akıllı ve burun estetiğinde risk almak istemeyen ünlü bir kişi doktorunu mutlaka iyi araştırır, eğitimini, tecrübesini ve ameliyatlarını sorgular, kararını buna göre verir. Zaten iyi bir doktorun her kesimden hastaları vardır (ünlü bir gazeteci, ünlü bir pop yıldızı vb. gibi değişik çevrelerden de hastası olabilir elbette bu durum ilgili doktoru daha popüler kılar ama daha iyi yapmaz). Her ünlü doğru doktoru seçecek ve ameliyatı başarılı olacak diye de bir kural yok.

Duymuşsunuzdur 3 kez burun ameliyatı geçirmiş ama şeklini bırakın nefes dahi alamaz halde olan pek çok ünlü isim var. Sonuç olarak şunu diyebilirim size; eğer bir doktor alanında iyiyse her kesimden hastaları vardır öğrenci, avukat, işadamı, sanatçı anlayacağınız ünlü ünsüz herkes. Buradaki önemli nokta doktor tercihinizi yaparken doktorunuzu herşeyiyle değerlendirin sadece ünlülerin doktoru sıfatıyla değil. Aksi halde büyük bir düş kırıklığı yaşayabilirsiniz.

18 Kasım 2015 tarihinde güncellendi

Burun Estetiği Doktoru Op. Dr. Bahadır Baykal