OP. DR. BAHADIR BAYKAL

Kulak Estetiğinde Doktor Seçiminin Püf Noktaları

Kulak estetiği yüz güzelliğinizi doğrudan etkileyen bir ameliyattır. Bu yüzden doktor seçimi yaparken son derece dikkatli olmalısınız. Doğru yapacağınız bir tercih riskleri oldukça azaltır, sizi mutlu eder. Kulağınızı emanet edeceğiniz doktoru seçerken işinde çok iyi ve ameliyat sonrasında size en yakın ilgiyi gösterecek doktoru bulmak gayretinde olun.

Öncelikle çevrenizde kulak estetiği geçirmiş bir yakınınız varsa görüş alın, tavsiye isteyin. Olmazsa çok dert etmeyin, yaşadığımız şehirlerde pek çok alternatif hastane ve doktor var. Eğer varsa, sağlık çalışanlarının size tavsiye ettiği isimleri değerlendirmeye alabilirsiniz. Özellikle doktorların ve hemşirelerin verecekleri referanslar önemlidir ama tek başına yeterli değildir. Size söylenen isimleri mutlaka başka şekilde de araştırın.

Buna rağmen kendinize iyi bir doktor hala bulamadıysanız; yapmanız gereken şey; bilgi çağını evinize getiren internet ortamını kullanarak doğru cerraha ulaşmaya çalışmanız. Aslında işin en zor kısmı bundan sonra başlıyor. Arama motorlarına kulak estetiği, kepçe kulak ameliyatı vb. pek çok kelimeleri girdiğinizde karşınıza sayfalar dolusu doktor ve internet sitesi çıkacaktır. Oldukça zor bir iş aslında; bu karmaşık bilgi yumağında doğru ipi bulmak ve doktor tercihi yapabilmek

Öncelikle yapmanız gereken, bulduğunuz doktorun kulak estetiği alanında ne kadar özellikli bir cerrah olduğunu kontrol etmek. Kulak estetiğinde çok iyi olmak için nasıl bir süreçten geçtiği, özellikle alanında tanınmış dünyanın sayılı merkezlerinde almış olduğu eğitimler, yılda ortalama kulak estetiği ameliyatı sayısı ve her zorluktaki ameliyat için ne derece deneyim sahibi olduğunu dikkatle araştırın.

Ameliyat olmak istediğiniz doktoru belirledikten sonra kendisiyle yapacağınız ilk görüşme önemlidir. Zihninizdeki her türlü sorunuzu onunla paylaşınız, eğer sorularınıza berrak cevaplar veriyorsa ve verdiği cevaplar tatmin edici ise doğru yoldasınız demektir.

Estetik kulak ameliyatı ciddiyet ve özen ister. Ameliyatı ister KBB’ ci yapsın ister ise plastik cerrah, size tavsiyem; bu ameliyatı yapacak cerrah estetik kulak ameliyatları ile yatıp kalkan biri olmalıdır.

15 Nisan 2015 tarihinde güncellendi